Warsztaty ceramiczny weekend, 15-16.10

Cena: 497,00 zł 497.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

15-16.10, pracownia ceramiczna Lekkiej & Coelli Ceramics, ul. Ząbkowska 30, Warszawa oraz Muzeum Narodowe w Warszawie

 

Jedyny takie ceramiczny weekend, w którym najpierw zanurzysz się w fascynującej historii ceramiki i zainspirujesz się w Muzeum Narodowym w Warszawie, a potem stworzysz własne cuda - porcelanową biżuterię i kamionkowe naczynia!

 To ceramiczne doświadczenie, którego nie znajdziesz nigdzie indziej - pełne przyjemności i radości z tworzenia.

 

Dokładny plan warsztatów:

sobota 15.10 (spotykamy się w holu Muzeum Narodowego w Warszawie)

11.00 specjalne oprowadzanie po zbiorach ceramiki w Muzeum Narodowego w Warszawie (prowadzenie: Agnieszka Żuber)

14:00-15:00 przenosiny do pracowni ceramicznej na Pradze, gdzie odpoczywamy i jemy pyszną pizzę

15.00-19.00  tworzenie! Połowa grupy tworzy porcelanową biżuterię z Agą z Lekkiej, a druga połowa naczynia z Olą z Coelli Ceramics.

 

niedziela 16.10 (spotykamy się w pracowni ul. Ząbkowska 30)

11:00 - 15:00 tworzenie! Zamiana grup - pierwsza połowa tworzy teraz z Olą, a druga z Agą.

 

Warsztaty są tak pomyślane, żeby dało się na nich stworzyć naczynka i biżuterię, z których będziesz dumna i które da się stworzyć w jedno spotkanie. Dlatego nie użyjemy wszystkich dostępnych w ceramice technik - za to poznasz te, które dają możliwości szybkiego tworzenia. Podczas trwania spotkań zrobisz około 5 sztuk biżuterii (kolczyków, zawieszek, klipsów, broszek - co tylko wybierzesz) i dwa naczynka.

 

Co obejmuje cena?

  • bilet i oprowadzanie po zbiorach ceramiki w Muzeum Narodowym w Warszawie (jeśli przysługuje Ci zniżka, daj mi znać!). Będzie je prowadzić Agnieszka Żuber z Lekkiej - pracowała w Muzeum 6 lat jako edukator, a później specjalizowała się w historii ceramiki - jeździła na staże do Polski i za granicę, a później pracowała jako kurator jednego z największych zbiorów ceramiki w Polsce.
  • wszystkie materiały niezbędne do stworzenia swojej unikatowej biżuterii - chińską i angielską porcelanę, farby ceramiczne, szkliwo, pigmenty do barwienia masy, a także elementy do montażu biżuterii ze stali szlachetnej lub metalu, tak aby Twoje biżuteria była gotowa do noszenia!
  • wszystko, co potrzebne do stworzenia naczynek z Olą.

 

Twoje prace zostaną wypalone i będą w pełni użytkowe - biżuterię i naczynia będziesz mogła odebrać osobiście w pracowni po około 1,5 tygodnia lub wyślemy je do Ciebie w dobrze zabezpieczonej paczce.

 

Dla kogo są warsztaty?

Warsztaty są tak pomyślane, żeby spokojnie dała sobie na nich radę osoba, która nigdy nie miała kontaktu z ceramiką! A jeśli coś kiedyś tworzyłaś lub cały czas tworzysz to rozwiniesz swoje umiejętności i zainspirujesz się historią ceramiki.

 

Kto je prowadzi?

Agnieszka Żuber - czyli ceramiczka i historyczka sztuki, to ona zdradzi Ci wszystkie sekrety porcelany.

Ola Przybył - partner in crime Agi - mamy wspólną pracownię, a Ola tworzy w niej niesamowite kamionkowe naczynia. Jeśli chcesz je zobaczyć to zajrzyj na https://www.coelliceramics.com/.

 

Masz jakieś pytania? Pisz do mnie śmiało: możesz odezwać się na maila tak.lekka@gmail.com albo napisać na instagramie @tak.lekka. Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów, jeśli nie zbierze się grupa do 11.10 z pełnym zwrotem kosztów.

Chciałabyś otrzymać mailem zaproszenie na warsztaty do druku, żeby obdarować kogoś bliskiego? Nie ma sprawy, daj mi tylko znać w komentarzu do zamówienia!

 

Zapisz się na Lekką Listę
Dołącz do grona osób, które mają dostęp do nowych kolekcji jeszcze przed premierą!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.