Warsztaty PORCELANA I PRZYJEMNOŚĆ 19.05, 26.05, 02.06

Cena: 850,00 zł 850.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Warsztaty na których samodzielnie zaprojektujesz i wykonasz wspaniałą, porcelanową biżuterię.

Ze spotkań wyjdziesz z pięknymi i gotowymi do noszenia ozdobami: kolczykami, klipsami, bransoletkami, zawieszkami, broszkami - czym tylko zapragniesz!

Warsztaty to wspaniała okazja do relaksu, wyciszenia, chwili milczenia albo rozmowy w dobrym towarzystwie.

 

Co otrzymasz w ramach warsztatów?

 • wszystkie materiały niezbędne do stworzenia swojej unikatowej biżuterii – chińską i angielską porcelanę, farby ceramiczne, szkliwo, pigmenty do barwienia masy. Z mojego doświadczenia wynika, że każda uczestniczka wychodzi z około 15 sztukami/parami.
 • elementy do montażu biżuterii ze stali szlachetnej lub metalu, tak aby Twoje biżuteria była gotowa do noszenia!
 • wypały Twoich prac pomiędzy warsztatami i przygotowanie do kolejnych etapów pracy nad nimi.
 • słodki poczęstunek na każdym spotkaniu, kawę i herbatę, i oczywiście trochę bąbelków na ostatnim – żeby uczcić to piękno, które zrobiłaś!

 

 Daty cyklu spotkań:

19.05, 26.05, 02.06 (czwartki) od 18 do 21.


Gdzie się odbywają?

Wszystkie spotkania odbywają się w pracowni ceramicznej na warszawskiej Pradze, przy ul. Ząbkowskiej 30, tuż przy Centrum Praskim Koneser. Wygodnie dotrzesz tu pociągiem na Dw. Wschodni lub Wileński, metrem (dw. Wileński) czy autobusem lub tramwajem.

Dla kogo są warsztaty?

Warsztaty są tak pomyślane, żeby spokojnie dała sobie na nich radę osoba, która nigdy nie miała kontaktu z ceramiką! Biżuterię zrobisz pod moim okiem i z moją pomocą, będziesz też miała pod ręką całą masę inspiracji i ułatwiających pracę narzędzi. A jeśli jesteś osobą, która lubi tworzyć i często angażuje się w projekty manualne, to możesz kreatywnie zaszaleć i zrealizować bardziej skomplikowane projekty.

 

 

Szczegółowy plan spotkań:

I spotkanie:

 1. Krótka opowieść o porcelanie
 2. Wybór kolorów porcelany do Twoich projektów
 3. Projektowanie własnej biżuterii – kolczyków, klipsów, pinów, broszek, bransoletek, zawieszek, co tylko podpowie Ci wyobraźnia!
 4. Kształtowanie jej z porcelany z pomocą wykrojników, nożyków, własnymi rękami. Techniki są bardzo różne - od prostszych po bardziej skomplikowane - z każdą z nich Ci pomogę!

II spotkanie

 1. Lekkie szlifowanie elementów
 2. Malowanie wypalonych po raz pierwszy projektów farbami do ceramiki
 3. Szkliwienie
 4. Pomiędzy etapami szkliwienia (gdy elementy schną) opowieść o historii porcelany – takich anegdotek jeszcze nie słyszałaś!

III spotkanie

 1. Składanie gotowych elementów w całość
 2. Uczczenie końca pracy!

Grupa warsztatowa jest kameralna - jest w niej tylko 5 miejsc. To dzięki temu mamy czas na pracę nad Waszymi projektami, pomoc i ich dopieszczenie! Warsztaty odbędą się przy zapełnieniu grupy, min. 3 osoby.

 

Chciałabyś otrzymać mailem zaproszenie na warsztaty do druku, żeby obdarować kogoś bliskiego? Nie ma sprawy, daj mi tylko znać w komentarzu do zamówienia!

 

Opinie uczestniczek pierwszej edycji:

Agnieszka: Mając dwie lewe ręce do ceramiki i traumatyczne przeżycia z warsztatami z tej dziedziny szłam na warsztaty Agnieszki pełna obaw. Niepotrzebnie. Aga odczarowała mi ceramikę, z niecierpliwością czekałam na każde kolejne spotkanie a z ostatniego wyszłam z zestawem samodzielnie zrobionej, zachwycającej porcelanowej biżuterii, którą noszę z dumą, na co przed pierwszymi zajęciami nawet nie liczyłam!

 

Ewelina: Te warsztaty to prawdziwa magia! Nie mogłam doczekać się czwartków, kiedy to Aga tłumaczyła nam tajniki ceramiki i wspierała w tworzeniu własnoręcznie (!) robionej biżuterii. Nigdy nie dotknęłam się tego „rzemiosła”, i nigdy nie robiłam biżuterii więc byłam w tym TOTALNIE zielona! Ale Agi to nie zniechęciło - krok po kroku, w mega prosty sposób wytłumaczyła nam co mamy robić by osiągnąć zamierzony efekt. Można być totalnym laikiem, a biżuteria i tak wyjdzie przepiękna! Bardzo polecam te warsztaty, by nacieszyć i ciało piękną biżuterią, i duszę wspaniałymi rozmowami, śmiechami i towarzystwem super dziewczyn.

 

Karolina: Warsztaty u Lekkiej to fantastyczny sposób na relaks i zabawę połączone ze sporą porcją ciekawej, rzetelnej wiedzy. Od historii porcelany, przez subiektywną listę muzealnych przebojów aż do sekretów technologicznych – nie można się oderwać od jej opowieści, podawanej lekko, wdzięcznie i z pasją. Jednocześnie własnoręcznie można zrobić biżuterię, która nie dość, że idealnie odzwierciedla twój gust, bo sama ją projektujesz, to jeszcze na koniec wygląda jak z luksusowego butiku. A to wszystko w towarzystwie pysznych ciastek, herbaty oraz szampańskich bąbelków. Czego więcej chcieć od życia na wytchnienie w jesienny wieczór?

 

Zapisz się na Lekką Listę
Dołącz do grona osób, które mają dostęp do nowych kolekcji jeszcze przed premierą!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl